בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

חוג קראטה לילדים

 

במכון שלנו שיעורי הקראטה לילדים מועברים עי" מורים מנוסים מאוד בהדרכת ילדים , המורים שלנו משמשים מודל חיובי לחיקוי עי" הילדים ומחזקים את הערכים שההורים מלמדים בבית, הילדים לומדים משמעת בצורה חיובית מאוד וזוכים לעידוד וחיזוק על הישגיהם השיעורים שלנו מחולקים לפי קבוצות גיל ורמה בהתאם להתפתחות הנפשית והגופנית של הילדים.
היום יותר מתמיד ילדים ניצבים בפני מעשי בריונות ולחץ חברתי ולכן חשוב שילמדו להגן על עצמם.
אנו מלמדים את הילדים הגנה עצמית מילולית ופיזית, אך גם מדגישים שוב ושוב לכל התלמידים שמה שהם לומדים בקראטה דורש מהם לעולם לא להשתמש בקראטה בגישה בריונית או תוקפנית אלא להגנה עצמית בלבד
מחקרים מראים שילדים שלומדים הגנה עצמית מתנהגים יותר בצורה אסרטיבית ופחות אגרסיבית וגם שילדים שיודעים להגן על עצמם פחות נזקקים לכך משום שהם מתנהגים עם יותר בטחון עצמי.
השיעורים שלנו מחולקים לפי קבוצות גיל ורמה בהתאם להתפתחות הנפשית והגופנית של הילדים

 

 

מדוע אימוני הקראטה יועילו לילדיכם ?

אומנויות לחימה מפתחות את המח והשרירים
אחת מהתמורות הרבות של אומנויות לחימה היא הדרך בה הן מפתחות את המח.המשמעת הטבועה באומנויות הלחימה מתפתחת מהר אצל התלמיד וגורמת לשינוי לטובה בקשב שלו
החל מהיום הראשון לאימונים,מוצב לילדים האתגר לחשוב באותה מידה שבה הם נדרשים לפעול.לימוד התנועות והקאטות דורש ריכוז. אחת הסיבות שאומנויות לחימה כל כך יעילות היא שהאימון מחזק את הזיכרון בזמן פעילות.כדי לחזק את הזיכרון בזמן פעילות חשוב להשתמש בחזרות והפעלה של מערכות רבות,כגון:ראיה ושמיעה,באותו זמן שהתלמיד מנסה לבצע את הפעולה הנדרשת.התלמידים לומדים מדוגמא אישית,מהסבר ומחזרות.
 

 
אומנויות לחימה מספקות אתגר
אומנויות לחימה מלמדות כישורים לחיים כגון:משמעת,נימוס וריכוז.התלמיד לא יכול להתקדם בדרגות מבלי שהוא מראה שהוא רכש כישורים אלו בהתאם לגילו.ככל שהתלמיד מתקדם באימונים נדרשת ממנו רמה גבוהה יותר של דיוק בתנועות ובמורכבות שלהן.כל המרכיבים האלו יחדיו עוזרים לילד לאמן את מוחו בצורה כזאת שלא חשוב אם הוא נמצא בשיעורים או מחוץ למועדון בעולם האמיתי הוא יהיה מסוגל להגיב ולהתנהג בצורה אחראית.היכולת של התלמיד להתרכז והיכולת שלו להימנע מהסחות דעת בזמן השיעור עוברות גם לביה"ס ולבית משום שהוא למד כיצד לא להיות מוסח בקלות.
 
אומנויות לחימה מספקות סביבה תומכת
אומנויות לחימה גורמות לילד להיות מעורב פיזית ושכלית.הילד נהנה בזמן השיעור ומתגאה בכך שהוא לומד דברים שרוב הילדים לא יודעים לבצע.
 

 
אומנויות לחימה מחזקות את המוטיבציה
תהליך הלימוד מערב את כל הגוף ומערכות סנסוריות מסוימות,הוא משלב ריכוז והשתלבות עם חברים ומשפחה.
 
אומנויות לחימה מספקות אימון אינטנסיבי
אומנויות לחימה הן ספורט אישי,הן מורידות את הלחץ לביצוע טוב בפני ילדים אחרים או הלחץ לנצח במשחק.התלמידים מתרכזים בתנועות האישיות שלהם ולא במה שכל השאר עושים,בנוסף הם גם לא צריכים לדאוג מאכזבת חברי הקבוצה שלהם.ההדרכה מתמקדת בתלמיד בצורה אישית ובתהליך שלו לקראת השגת הדרגה הבאה שלו.הילדים מוציאים המון אנרגיה בריצות וקפיצות ותרגילים שונים.
מורים לאומנויות לחימה מתורגלים לעודד יותר מאשר להעביר ביקורת.מורה טוב משתמש בגישה של חיזוק, תיקון וחיזוק,בה התלמיד זוכה קודם לעידוד וחיזוק על דבר שביצע נכון ואז לתיקון והסבר כיצד לבצע את הדבר שלא בוצע נכון,ברגע שהוא מתקן ומבצע נכון הוא זוכה לעידוד וחיזוק נוסף על ביצוע התיקון.הילדים גם זוכים לפיצוי כמו מדבקות,כוכבים לחליפה,מדליות,גביעים וחגורות בצבעים שונים.
 
אומנויות לחימה מוציאות את הילד מצפייה בטלוויזיה
כשהילד מתאמן הוא לא יושב מול הטלוויזיה,הוא זז ופעיל.
 
אם ברצונך לדעת יותר כיצד אומנויות לחימה יכולות לשפר את הקשב והריכוז של ילדך בבקשה צור איתנו קשר ונשמח לענות על כל שאלה.עדיף שתאפשר לילדך לחוות את יתרונות הריכוז בעצמו בשיעורי הקראטה שלנו-יש לנו שבוע ניסיון עבורך!
 

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
הורים ותלמידים ממליצים על מכון יואל
לכבוד
יואל בן הרוש
מנהל מכון קראטה ק.מוצקין
הנדון:מכתב הערכה
מזה 3 שנים בננו רן לוי,לומד קראטה אצלך,אנו רוצים להודות לך על מקצועיותך בהדרכת הילדים,על אוזן קשבת לבקשות הילדים בפרט וההורים בכלל.על פתיחות וסבלנות לקבל את ייחודיותו של כל ילד וכמובן על קבלת חוברות משימות לתלמיד,שהקנו הרגלי עבודה לצד ערכים,שלא נס לייחם,ואתה יואל,מצאת את השילוב בין השניים והעלית למודעות של הילדים,הדגשת כמה חשוב,חיוני והכרחי לבצע משימות שטומנות בחובם ערכים חשובים כמו דרך ארץ,כבוד לזולת ועוד..
 
 
יואל בן הרוש - הסמכות
זכה 5 פעמים ברציפות באליפות ישראל
השתתף ב-3 מכביות והיה אלוף המכביות ה-14 וה-15
אלוף כינוס הפועל 95
זכה במדליית ארד באליפות אגן הים התיכון
זכה במדליית ארד באליפות צ'כייה
נבחר לקראטה השנה של הוועד האולימפי לשנת 1994
בשנת 1988 החל את אימוניו בהאיבקות חופשית עם מאמן נבחרת בלרוס לשעבר גרגורי שוסטרמן
בשנת 1999 מונה לתפקיד מאמן לאומי של נבחרת הנוער של ישראל ושימש בתפקיד שלוש שנים
בשנת 2001 נסע להרי הרוקי בארה"ב להשתלמות באימוני הגנה עצמית בשיטה המהפכנית פאסט דיפנס וקיבל הסמכה להיות ביחד עם חברו המתאבק סמואל לוין למדריכים והנציגים הבלעדיים של שיטת "פאסט דיפנס" בארץ