בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

אומנויות לחימה לנוער ומבוגרים

 

קראטה
קראטה היא שיטת לחימה שנוסדה באוקינאווה.,שוטוקאן הוא זרם בקראטה שפיתח פונאקושי גיצין, סמל השוטוקאן, טיגריס חסום במעגל, מסמל את העצמה האדירה והפראית בה מחזיק הלוחם (טיגריס), עצמה המרוסנת ונמצאת בשליטה (מעגל), ומשוחררת אך ורק בעתות צרה.
האימון בשיטת השוטוקאן מחולק בד"כ לשלשה חלקים: קיהון (בסיס), קומיטה (קרב) וקאטה (תבניות של תנועות }האימונים מפתחים עצמה , גמישות וסבולת ומושם דגש על בריאות, נשימה, שחרור אנרגיה ושליטה יוצאת דופן בגוף ובנפש. שליטה זו משמשת ככלי יעיל ביותר להגנה עצמית).
בנוסף למאפייני הקראטה המסורתי האימונים אצלנו במכון יואל מתאפיינים גם בפאן הספורטיבי הישגי, ונלמדות גם טכניקות המיושמות בתחרויות קראטה ברמה הבינלאומית .האימון הספורטיבי גם עבור מי שאינו שואף להתחרות דורש פיתוח יכולות גופניות גבוהות .ולכן השילוב בין המאפיין המסורתי למאפיין הספורטיבי תחרותי מקנה למתאמן צורת אימון מקיפה מהנה ומלאת עניין.

 

 

קרב מגע
שיטה ישראלית שפותחה בצה"ל. פשוטה יעילה וקלה ללימוד, נועדה בעיקר ללימוד הגנה עצמית בזמן קצר יחסית.
 

 

 

 3 סיבות מדוע כל מבוגר צריך ללמוד קראטה או קרב מגע :

כושר גופני מלא
השילוב של כוח עם סבולת וגמישות מקנה כושר גופני מלא, האימונים שלנו עוזרים לפתח ולחזק את כל השרירים בגוף. הם גם שורפים המון קלוריות ומשפרים את הסבולת , דבר שמעניק לכם אנרגיה לכל היום. כל אימון כולל גם תרגילי גמישות שעוזרים לכם למנוע פציעות ומקנים לכם הרגשה של גמישות ונעורים.

הגנה עצמית
הגישה שלנו להגנה עצמית היא מאוד מעשית, מה שאנחנו מלמדים להגנה עצמית מבוסס על ניסיון אמיתי. האימונים בקארטה הם היסודות החזקים שלנו לטכניקה, תיזמון ורוח לחימה, קרב מגע היא השיטה הפשוטה שלנו ללמד הגנה עצמית יעילה.

הנאה
התמדה היא המפתח להצלחה, כמעט כל אימון יקנה לכם דרגה מסויימת של תוצאות אם תעשו אותו בעקביות. הבעיה עבור רובנו היא פשוט לעשות את זה בעקביות. קשה לנו להתמיד.
בקארטה זה יותר קל, אנשים נהנים ללמוד קארטה אצלנו כשהם באותו זמן נכנסים לכושר הטוב ביותר בחייהם וגם לומדים מיומנויות חשובות להגנה עצמית .
כשמשלבים את התוצאה הסופית עם אימון מהנה מקבלים שלוש סיבות להתאמן במקום רק אחד. וסוף סוף יש לכם תכנית שאתם יכולים להיצמד אליה בעקביות לאורך זמן.

מתחילים או חגורת שחורות אנו מאמנים את התלמידים שלנו להוציא מעצמם את המיטב. אחדים מגיעים אלינו כשהם בכושר בעוד אחרים מגיעים בעודף משקל. רוב התלמידים מגיעים עם מגבלות גמישות. ילדים שהתחילו בגיל 5 ומבוגרים שהתחילו בגיל 60 הגיעו לחגורה שחורה אצלנו. כתלמיד מתיחסים אליך באופן אישי. המאמן שלך ידריך אותך כשהוא מצפה רק לרצון שלך לנסות.

 

 

 

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 

יואל בן הרוש - הסמכות
זכה 5 פעמים ברציפות באליפות ישראל
השתתף ב-3 מכביות והיה אלוף המכביות ה-14 וה-15
אלוף כינוס הפועל 95
זכה במדליית ארד באליפות אגן הים התיכון
זכה במדליית ארד באליפות צ'כייה
נבחר לקראטה השנה של הוועד האולימפי לשנת 1994
בשנת 1988 החל את אימוניו בהאיבקות חופשית עם מאמן נבחרת בלרוס לשעבר גרגורי שוסטרמן
בשנת 1999 מונה לתפקיד מאמן לאומי של נבחרת הנוער של ישראל ושימש בתפקיד שלוש שנים
בשנת 2001 נסע להרי הרוקי בארה"ב להשתלמות באימוני הגנה עצמית בשיטה המהפכנית פאסט דיפנס וקיבל הסמכה להיות ביחד עם חברו המתאבק סמואל לוין למדריכים והנציגים הבלעדיים של שיטת "פאסט דיפנס" בארץ

 
 

אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...