בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

מדריך כיצד לבחור בי"ס לאומנויות לחימה

 

מאת: יואל בן הרוש - מאמרן קראטה מוסמך, דאן 6


הרבה מכונים ומעט זמן לבחור.
כיצד לבחור את המקום הנכון?
הנה כמה עצות וטיפים ממי שעוסק בתחום,שיעזרו לך לבחור את המקום הנכון אם רוצים ללמוד
אומנויות לחימה. . הכותב יואל בן הרוש, מורה ותיק לאומנויות לחימה ועוסק בתחום למעלה מ-20 שנה.
מורים ומקומות אימון צצים בכל פינה! סביר להניח שבטווח 3 ק"מ מביתך יש אחד או יותר.בישראל יש עשרות אלפי אנשים שעוסקים באומנויות לחימה,70% מהם הם ילדים.
בתי הספר או המכונים מגוונים ממכונים חדישים ברמה של חדרי כושר ומכונים שנראים כאילו נלקחו מיפן, ועד למקומות מוזנחים ומלוכלכים.מכונים פרטיים המצוידים במיטב הציוד והמזרונים,וחוגים במתנסים ואולמות בי"ס.
המחירים עבור חודש שיעורים בקבוצה הוא בסביבות ה-200 ש"ח בממוצע ארצי,אבל ניתן למצוא גם מקומות ב-130 ש"ח ו-400 ש"ח.
הנה כמה עצות עבור הורים לילדים:הדבר הראשון שצריך לדעת הוא שאתה כבר יודע כיצד לבחור בי"ס לאומנויות לחימה.

הערך את ערכו של ביה"ס לאומנויות לחימה בדיוק באותה צורה שהיית מעריך כל בי"ס אחר אליו היית לוקח את ילדך.

רק משום שאתה רוצה לרשום את ילדך לבי"ס שמלמד אומנות הגנה עצמית של המזרח הרחוק לא צריך למנוע ממך לאבחן את המקצועיות של המורים והמקום.
חגורה שחורה בכל דרגה אינה מעידה בהכרח על כך שהלובש אותה הוא מורה טוב או שהוא יודע לנהל עסק.העובדה שמישהו הוא אתלט טוב אינה מעידה על כך שהוא ייתן לך תמורה טובה לכסף שלך בשיעורים שהוא מעביר.אתה צריך להשתמש בכושר השיפוט שלך כשאתה בוחר בי"ס.אין סודות באומנויות לחימה.

טיפים נוספים
המקום
בדיוק כמו בכל עסק אחר ,המראה של המקום-הניקיון שלו(או חוסר הניקיון שלו)אומרים משהו על הגישה של בעל המקום.בי"ס לאומנויות לחימה לא צריך להיראות כמו בית קפה מפואר אבל הוא צריך להיות נקי ומאורגן.אם המקום לא נראה מקצועי,רוב הסיכויים שהוא אכן לא מקצועי.

הצוות
בדיוק כמו שהיית מצפה מכל עסק.הצוות של ביה"ס לאומנויות לחימה צריך להיות מנומס,מקצועי וידידותי.הם צריכים להתייחס אליך ואל ילדיך כלקוחות חשובים.

הגישה
גישה גרועה = בי"ס גרוע
אם אתה מקבל הרגשה מוזרה או הרגשה של גישה שלילית מהצוות או בעל ביה"ס. אז עדיף לך לא להיות לקוח שלהם.אם הגישה של המדריך או המאמן הראשי שהוא בעל המקום היא מעולה והצוות שלו מראה אותה גישה סימן שמצאת בי"ס ששווה לבחון אותו.

השיטה
כשאתה מחפש בי"ס לאומנויות לחימה השיטה שמלמדים בביה"ס היא משנית לבחירה מי מלמד את השיעורים וכיצד הוא או הם מלמדים אותם.
מורה טוב יגרום לך להרגיש טוב בקשר למה שאתה לומד,הוא יעזור לך להישאר בריא ויתעניין בסיבות בגללן הצטרפת לשיעורים.
אם אתה ממש טירון בנושא אומנויות לחימה אל תחפש שיטה או סגנון,חפש את המורה או המורים הטובים ביותר שאתה יכול למצוא.אם תמצא את המורה המתאים תאהב את השיטה שהוא מלמד,אם לא תמצא את המורה המתאים, כבר לא ישנה איזו שיטה אתה לומד.

התלמידים
אם יש מגוון רחב של תלמידים בעלי חגורות שונות באותו בי"ס סביר להניח שמצאת מקום שיודע כיצד לרשום תלמידים חדשים ויודע לשמור על הותיקים וזה סימן טוב.
אם אתה הולך לבי"ס שעובד כבר למעלה משנה והוא ריק סימן שמשהו לא בסדר עם ביה"ס הזה.
רוב המורים לאומנויות לחימה בטוחים שהשיעורים שלהם הם הטובים ביותר בדיוק כמו שרוב המסעדות חושבות שהאוכל שלהן הוא הטוב ביותר,אבל אם מגרש החנייה של המסעדות ריק סימן שהלקוחות חושבים אחרת.

הסכם כספי
רוב המורים יבקשו ממך לחתום על טופס הרשמהחוזה לתקופה של 6 חודשים עד שנה וזה בסדר כי בי"ס לאומנויות לחימה זקוק לתזרים מזומנים בדיוק כמו כל עסק אחר.
אין סיבה לא לחתום על הסכםתקנוןחוזה אם מתקיימים התנאים הבאים:
1.היה לך מספיק זמן לצפות ולחוות את השירות,הרבה מורים מבטיחים הבטחות וחלקם אינם יכולים לעמוד בהן.רוב בתי הספר יאפשרו לך 2 שיעורי ניסיון או אפילו חודש ניסיון לפני שתתחייב לשנה.
2.בהסכם צריכה להיות כתובה בבירור האפשרות להפסיק את השיעורים ואת התשלום אם ברצונך לעזוב.זה סביר ומקובל שמשלמים עבוד החודש אותו התחלת אבל צריך להיות ברור שתקבל את כספך חזרה עבור החודשים הנותרים מרגע שהצהרת על הפסקה.סביר גם לשלם "קנס" עזיבה במחיר של תשלום חודשי אחר.

השירות
העובדה שהכישורים והיכולות של המאמן בתור אומן לחימה הולכים לפניו אינה אומרת שהוא לא צריך לתת לך את השירות הטוב ביותר שאתה יכול לקבל.
אם אתה מבקר בבי"ס לאומנויות לחימה ואתה לא מרגיש ברמה טובה של שירות לקוחות זה הזמן להרים גבה ולעשות בדיקה מחודשת.

ההרגשה שאתה מקבל כשאתה נמצא שם וכשאתה עוזב
האם אתה נהנה?האם אתה עוזב את המקום בהרגשה של התעצמות ושדאגו לך?אם אתה הולך לביה"ס לאומנויות לחימה ועוזב בהרגשה טובה יותר מזו שהייתה לך כשבאת סימן שמצאת מקום טוב.

מעל הכל בטח בתחושות הבטן שלך
סמוך תמיד על האינטואיציה שלך כשאתה בוחר מאמן.כשתמצא את המקום הנכון תדע זאת(במיוחד אם קראת את המאמר הזה).

 

 

 

עוד מאמרים בתחום אומנויות לחימה

 
האם לילדך יש ביטחון עצמי?
כיצד לעזור לילדך לפתח את יכולת הריכוז שלו
מדריך כיצד לבחור בי"ס לאומנויות לחימה
אומנויות לחימה לילדות
אומנויות לחימה ובריאות
סוגים שונים לכל אומנויות לחימה לכל גיל
קצת על ההיסטוריה של אומנויות לחימה
קראטה אוסטאופורוזיס
הגנה עצמית לכולם
אלימות ואומנויות לחימה

היסטוריה והתפתחות של הקראטה

תזונה נכונה למתאמנים בקראטה
חוג הגנה עצמית לנשים

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...
 
 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...