בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

אומנויות לחימה ובריאות

 

פעילות גופנית הייתה מאז ומעולם הדרך הטובה ביותר לחזק את הגוף ולשמור על אורח חיים בריא יותר ורמת חיים גבוהה ככל הניתן. שימוש באומנויות לחימה כדרך חיים וכאופציה על חיזוק הגוף הינה הדרך הטובה ביותר והמומלצת ביותר בקרב סוגים שונים של רופאים.

ההמלצה על אומנויות לחימה כדרך לשיפור בריאות האדם נמצאת עוד כאשר סגנונות הלחימה השונות היו בתחילת דרכם במזרח הרחוק, שם האמינו שבאמצעות השימוש באמנויות לחימה ניתן לשלוט על אנרגיית החיים והטכניקות הנלמדות במסגרת אותם שיעורים כמו טאי צ'י וצי גונג מלמדות אותנו להיות מוכנים לתפקד במצבים קשים אשר עלולים לפגוע בבריאות שלנו. כך נלמדה הגישה שבעת שימוש באומנויות הלחימה השונות אנו עובדים ומשפרים את תפקוד האיברים השונים בגוף וחיזוקם.

לעיתים הסטיגמה שעולה כאשר מדברים עם אומנויות לחימה היא הפוכה מזאת אשר רוצים ללמד, אנשים רבים טוענים שאומנויות לחימה פוגעות בבריאות עקב השימוש באלימות והסיכון בפציעות וחבלות כאלה ואחרות. טענה זו איננה נכונה כלל, החלק הזניח באומנויות לחימה הוא הלחימה עצמה לרוב מנסים ללמד במהלך השיעורים של סגנונות הלחימה השונות תרגילים אשר יתרמו לחיזוק השרירים והאיברים בגוף ובכך לשמור על אורח חיים בריא ולדעת כיצד להגן על עצמך בצורה הטובה ביותר.

לשימוש באומנויות לחימה יש גם השפעה פסיכולוגית אשר עשויה להביא לשיפור בפן הזה גם כן. התרגילים הנלמדים במהלך השיעורים הם הדרך הטובה ביותר לבצע פורקן של לחץ ומתח אשר נספגים במהלך היומיום, לעיתים אותו מתח ולחץ עשוי בסופו של דבר לפגוע בבריאות שלנו לטווח הרחוק. ולכן שימוש באומנויות לחימה על בסיס קבוע תביא לפורקן ולשחרור רב של לחצים פנימיים שלעיתים אפילו איננו מודעים לקיומם.

במחקרים שונים שנערכו במספר רב של מקומות העידו על כך שלקיחת שיעורים בסגנונות שונים של אומנויות לחימה בניהם גם קראטה מביא לשיפור של אורח החיים לטווח הרחוק ובנוסף השימוש בסגנונות שונים של אומנויות לחימה תביא אותנו לאיזון של הגוף ולחיזוק האיברים הפנימיים. ושללה את הטענה ששימוש בשיעורי קראטה לדוגמא עשויה להביא לפגיעה בבריאות שלנו.

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...