בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

סוגים שונים לכל אומנויות לחימה לכל גיל

 

כאשר אנחנו מדברים על אומנויות לחימה ניתן לקטרג ולסווג כל סוג של סגנון לחימה כזה או אחר עבור שכבת גיל אליה הוא מתאים או מנגד אל סוג האנשים אשר עשויים להתחבר אל סוג זה של לחימה. על מנת לדעת כיצד להתאים את הסגנון לחימה אל הילד או אל הגיל שלו חשוב מאוד להבין ולהכיר את המרכיבים ואת האלמנטים הנרכשים בכל סגנון של אומנויות לחימה.

קראטה הינה אחת מאומנויות הלחימה המוכרות ביותר והנצרכות ביותר בעולם ובישראל, הדעה הרווחת היא שקראטה מתאימה יותר לגילאים הצעירים ותהיה בעלת אפקטיביות רבה יותר כאשר מתחילים ללמוד אותה עוד שהילד צעיר. היתרונות במתן שיעורי קראטה בגיל צעיר הם בראש ובראשונה הגברת תחושת הביטחון של הילדים והקניית דרכים של הגנה עצמית כנגד הסביבה העוינת. בנוסף כיום החשיפה אל אומנויות לחימה מושפעת גם מסדרות טלוויזיה, מתן האפשרות להתפרק בסגנון לחימה מסוג זה שהוא לא אלים במיוחד ימגר באופן ניכר את תופעות האלימות בקרב בני נוער אשר בסך הכל רוצים להתפרק ובסופו של דבר עלולים לפגוע באנשים אחרים.

בדומה לקראטה, גם ג'ודו הינו סגנון לחימה אשר מתאים לרוב לילדים בין גילאי 4-7. בגילאים אלה חסר לילדים קואורדינציה אשר מונעת מהם לבצע אומנויות לחימה מתקדמות יותר ולכן האופציה האידיאלית מבחינתם הינה ג'ודו. בעת מתן שיעורי ג'ודו לילדים צעירים בנוסף לפיתוח יכולת ההתגוננות, ניתן לפתח אצלם גם תחרותיות. חשוב מאוד ללמד ילד כבר מגיל צעיר להיות שאפתן ותחרותי אך במקביל גם לדעת כיצד לנצח ולדעת כיצד להפסיד – מהבחינה הזאת ג'ודו זה הדרך הטובה ביותר.

בגילאים מבוגרים יותר, מומלץ לפנות אל האופציה של אומנויות לחימה מתקדמות יותר אשר דורשות אלמנטים רבים כגון: קרב מגע, טייקואנדו, קונג-פו ועוד. סגנונות לחימה אלה אינם מתאימים לילדים בגילאים צעירים עקב הצורך במוטוריקה גסה יחסית ופעילות גופנית מאומצת מאוד אשר עשויה לפגוע בילדים בגילאים צעירים. אומנויות לחימה אלה מפתחות אצל המבוגרים את היכולת להתמודד עם מצבים מסוכנים ובמקביל לשמור על כושר גופני ברמה גבוהה בזכות אותם סגנונות לחימה.

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...