בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

קצת על ההיסטוריה של אומנויות לחימה

 

אומנויות לחימה היו חלקם מחייו של האדם כבר שנים רבות, אנשים רבים טוענים שניתן למצוא שרידים ועדויות לסגנונות שונים של אומנויות לחימה בהסתכלות של אלפי שנים לאחור – כמובן שחלק מאותם סגנונות לחימה לא הצליחו להישמר ומנגד חלק לא קטן מאותם סגנונות לחימה נמצא איתנו עד היום.

את ההתפתחות של סגנונות הלחימה השונים ניתן לזקוף לזכות מדינות המזרח כגון: סין, יפן והודו אשר אומנויות לחימה רבות התפתחו ונוסדו במדינות אלה, והם היו אלה אשר הפיצו את מרבית מסגנונות הלחימה ברחבי העולם. לטענת חוקרים רבים האדם אשר הביא את אותם סגנונות לחימה אל המדינות הללו הינו נזיר בודהיסטי בשם בודהידרמה, אשר רצה ללמד נזירים בסין כיצד לחזק את הגוף שלהם באמצעות תרגילים שונים ואלה מנגד השתמשו באותם תרגילים להגנה עצמית ולהתקפה.

את התודעה של אומנויות לחימה ספגו במערב לאחר מלחמת העולם השנייה. סרטי קולנוע רבים התחילו לעסוק באומנויות לחימה שונות – אמצעי זה חשף לראשונה את המערב אל סגנונות הלחימה השונים אשר מהר מאוד קרמו עור וגידים. מורים ומדריכים רבים הסבו את עבודתם מן המזרח אל המערב על מנת ללמד ולהקנות את הערכים של האומנויות הלחימה השונות בקרב ילדים ובני נוער במערב.

אחת התופעות אשר נתנו אור ירוק סופי לאומנויות הלחימה הינה השימוש באומנויות לחימה שונות בצבאות שונים בכל העולם. המערב ראה את היעילות והחיוביות באותם סגנונות הלחימה אשר המזרח ניסה להנחיל לו עד כדי כך שצבאות רבים במערב עושים עד היום שימוש באומנויות לחימה במסגרת ההכשרות אותם הם מעבירים. גם בישראל עושים שימוש בסוגים שונים של אומנויות לחימה כאשר קרב מגע הינה הפופולארית ביותר בקרב הצבא.

בנוסף ניתן ללמוד על ההשפעה הרבה של אומנויות לחימה דרך הכמות הגדולה של המוסדות אשר מעניקים שיעורים של סגנונות לחימה שונים מכל הסוגים. כיום ניתן למצוא כמעט בכל מדינה בעולם מורים רבים ומוסדות לימוד אשר מעבירים שיעורים באומנויות לחימה שונות כגון: ג'ודו, קראטה, קרב מגע, קפוארה ועוד. כאשר כבר מזמן מדובר בתופעה כלל עולמית ולא רק של מדינות המזרח.
 

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...