בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

קראטה אוסטאופורוזיס

 

בשנים האחרונות כמות המחקרים אשר מעידים על התפתחות טובה יותר של ילדים ובני נוער אשר מתמידים ומבצעים תרגילים שונים של אומנויות לחימה עלה באופן ניכר. המחקרים מעידים ומצביעים על שיפור דרסטי הן בכושר הגופני והן בהתפתחות של השרירים אצל ילדים אשר מגרים את השרירים בסגנונות לחימה שונות כגון קראטה.

אחת מבעיות ההתפתחות הנפוצות ביותר אצל אנשים מבוגרים וילדים הינה מחלה הנקראת אוסטיאופורוזיס. מחלה זו נפוצה בעיקר אצל אנשים מבוגרים אך קיימת לעיתים אצל בני נוער וילדים גם כן, מדובר במחלה אשר מתאפיינת בכך שהעצם מדולדלת ונמצאת בסכנה כל הזמן.

ישנם דרכים מסוימות בהם ניתן לטפל בבעיה ואף למנוע אותה, הדרך היעילה ביותר היא באמצעות העלאת רמת צפיפות העצם בגוף – באמצעות כך יהיה ניתן לאחר את ההופעה של בעיות שונות בעצמות בניהם המחלות כמו אוסטיאופורוזיס ולעיתים אף יהיה ניתן למנוע את ההופעה של אותן מחלות באופן מקסימאלי.

קראטה הינה אחת מסגנונות הלחימה אשר מגרות בצורה הטובה ביותר את עצמות הגוף ויביאו בסופו של דבר לרמת צפיפות עצם גבוהה במיוחד, שיעורי קראטה הינם לאורך זמן ולכן ככל שההתמדה תהיה רבה יותר כך בסופו של דבר רמת צפיפות העצם תהיה גבוהה יותר לטווח הרחוק והסיכוי לחלות במחלות הקשורות לעצמות בעתיד יהיה אפסי.

בסופו של דבר אם נסתכל על התמונה הכוללת, כל סוג של פעילות ספורטיבית כזאת או אחרת תשפר ותביא לעלייה של רמת צפיפות העצם לטווח הרחוק. אך הבחירה דווקא בסוגים שונים של אומנויות לחימה אשר מביאים לתוצאות טובות מאוד בשטח ולא פחות חשוב מדובר בפעילות ספורטיבית אשר נפרסת לזמן ארוך ולכן ככל שמשך העבודה יגיע לגיל יותר מתקדם גם רמת צפיפות העצם תגדל והסיכוי לחלות באוסטיאופורוזיס או בכל סוג אחר של מחלת עצמות תהיה נמוכה מאוד עד אפסית. בנוסף למחלות הקשורות לעצמות, שימוש בסוגים שונים של אומנויות לחימה תביא לשיפור באורח החיים בצורה ניכרת מכל הבחינות הן מבחינה בריאותית, הן מבחינה ספורטיבית ולא פחות חשוב גם מבחינת הביטחון והיכולת להתגונן במצבים שונים.
 

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...