בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

הגנה עצמית לכולם

 

בשנים האחרונות או עדים לתופעה בה האלימות גוברת כמעט בכל מקום, ואנשים רבים שחלקם אף חפים מפשע חשופים לסוגים שונים של אלימויות כגון: אונס, רצח, שוד וכדומה. לרוב אותם אנשים יחשפו את הקורבן שהכי קל לפגוע בו, וכך הם יסתכנו כמה שפחות. כאשר צריך לשים את האצבע על הקורבנות הפוטנציאלים לרוב יהיה מדובר על נשים, ילדים קטנים וקשישים אשר הם יהיו האפשרות הנגישה ביותר והנוחה ביותר עבור הפוגעים.

החשיבות של יכולת להגנה עצמית באמצעות אומנויות לחימה שונות הינה קריטית וחשובה מאוד במצב בו אנו נמצאים. באמצעות למידה של סגנון לחימה כזה או אחר אשר דוגל בהגנה עצמית, אתם לומדים לזהות את הסכנה עוד לפני שהיא מתרחשת ולהיות מוכנים לכל מקרה של תקיפה כזה או אחר גם אם אינכם מצליחים לזהות אותו בטרם ההתרחשות שלו.

לרוב שימוש בסוגים שונים של סגנונות לחימה כמו קראטה, ג'ודו וקרב מגע נועד אך ורק לשם הגנה עצמית ולא לתקיפה. אותם סגנונות מלמדים אותך אפשרויות שונות של תגובה במקרה של היתקלות עם גורם מסכן כזה או אחר. אומנויות לחימה משתמשים בנקודות התורפה בגוף של היריב על מנת להשיג יתרון עליו, ובכך כמעט ללא אמצעים להצליח לגבור עליו ולגרום לכך שאתם בדיעבד לא תפגעו.

אפשרויות אלה של הגנה עצמית באמצעות סוגים שונים של סגנונות לחימה עד כדי כך משמעותיים שאפילו בצבא משתמשים בקרב מגע על מנת להכין חיילים להגנה עצמית מפני חטיפות או כל סוג של פגיעה בחייל או בחיילת. אומנויות לחימה חשובות בעיקר לנשים וילדים עקב אותם סכנות אשר עורבות בחוץ ועשויות לפגוע בהם, למידת הבסיס והיכרות עם טכניקות ההגנה תביא בסופו של דבר בראש ובראשונה לביטחון העצמי של אותו אדם לעלות באופן ניכר, ולא פחות חשוב תכין אותו לקראת כל סוג של פגיעה אשר עלולה להגיע מכל מקום שהוא. חשוב לזכור שבשורה התחתונה כל הסגנונות השונים נועדו לשם הגנה עצמית ולא לשם תקיפה – זוהי ההתמחות שלהם ולשם זה הם מכינים את התלמידים אשר מתאמנים אצלם.

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...