בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

אלימות ואומנויות לחימה

 

אנשים רבים נוטים לחשוב שכאשר ילדים בגיל צעיר לומדים אומנויות לחימה, הם הופכים להיות ילדים אלימים אשר מסוכן להסתובב לידם ברחוב או להיות בקרבתם – הרי אם משהו לא ימצא חן בעיניהם הם יפעילו את הכישורים שרכשו ויתקפו את מי שלא מוצא חן בעיניהם. דעה זאת איננה נכונה כלל, קראטה והרוב המכריע של שאר אומנויות הלחימה הינם אמצעי הגנה בלבד אשר נועד אך ורק לשם הגנה מפני תקיפות והעלות את רמת הביטחון של הילדים השונים אשר מתאמנים במסגרות השונות.

בשיעורים השונים של אומנויות לחימה לרוב המורים דואגים להדגיש כמעט בכל שיעור שהכלים אשר התלמידים מקבלים בשיעורים השונים נועדו לשם הגנה עצמית, למקרים קיצוניים שבהם הם מרגישים סכנה וחייבים להגן על עצמם על מנת לא לספוג מכות ולסכן את עצמם. בנוסף להגנה עצמית, סגנונות לחימה שונות כמו קראטה נותנים לילדים כלים נוספים כמו ביטחון עצמי, שמירה על כושר גופני, תחרותיות ועבודה בצוות.

ילדים אשר עוברים אימונים של אומנויות לחימה כאלה ואחרות, רוכשים את האפשרות לזהות סכנה בטרם היא מתרחשת ולהתרחק מן המקום על מנת למנוע חיכוך או כל סוג של היתקלות בניהם לבין הקבוצה המאיימת. אך אם וכאשר הילד לא מצליח לזהות את הסיטואציה בטרם היא נוצרת, מחובתו להגן על עצמו ולחסום את הגורם המסכן אשר עלול להסב לו נזק שלעיתים עשוי להיות בלתי הפיך – נפשית או פיזית.

בתור הורים עליכם לדאוג ולמנוע עד כמה שניתן התחרשות של תופעות כאלה בסביבה של הילד שלכם, הדרכים האידיאליות הם התעניינות לאן הילדים הולכים, לבדוק האם הילד שלכם יוצא עם עוד חבר וכדומה.

אומנויות הלחימה ובניהם גם קראטה אינם תומכים באלימות וההפך הוא הנכון – כל מטרתם הינה למנוע עד כמה שניתן התקפות אלימות כנגד אנשים אשר עשויים ליפול כקורבן למקרים אלו בעל כורחם – וכל הטכניקות והמכות הנלמדות הם לשם הגנה עצמית ולמנוע אפשרות שמקרים כאלה יחזרו בעתיד. במידה וילד אשר מצטייר כקורבן יוכל להסב את הטכניקות אשר למד בשיעורי אומנויות לחימה במקרה של אלימות – אותו מקרה לא יחזור שנית.
 

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...