בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

היסטוריה והתפתחות של הקראטה

 

אומנויות לחימה רבות נמצאות איתנו כבר מאות אם לא אלפי שנים. אחד מאותם סגנונות לחימה אשר פופולאריות עד היום הינו קראטה. על פי ההיסטוריה, מי שהביא לתודעה ולהכרות הראשונית עם סגנון לחימה זה ועוד רבים הינו נזיר בודהיסטי בשם בודהידרמה. אותו נזיר ערך מסע מהודו אל סין עד שהגיע אל מנזר שאולין שנמצא בצפון סין. במהלך שהותו במנזר פיתח בודהידרמה סגנונות לחימה שונים על מנת לחזק להעשיר את אורח החיים הפיזי – את אותם אומנויות לחימה הנחיל בודהידרמה לנזירים האחרים במנזר עקב המצב הגופני הקשה בו הם היו שרואים ועקב הרצון לשמור על המנזר בפני שודדים וגנבים.

עם השנים עברו אותם סגנונות לחימה אשר פיתח בודהידרמה גלגולים ושינויים רבים, הקראטה הינו שילוב של מספר סגנונות לחימה אשר התאגדו ביחד תחת השם שמשמעותו "יד ריקה" בסינית. קראטה הינה אומנות לחימה מודרנית יחסית אשר החלה להיחשף בפומבי בתחילת המאה ה-20, כאשר אחד הדמויות המובילות שהובילו את הכרת סגנון זה הינו איטוסו אנקו שדאג להנחיל וללמד את הקראטה במערכת בתי הספר של אוקי נאווה ולא פחות חשוב לחשוף את הקהל הרחב אל הקראטה אשר היה אנונימי באותם שנים. יש הטוענים שמי שפיתח לראשונה את הקראטה היה שושו "בושי" מאטסומורה אשר היה המורה של איטוסו אנקו.

בסוף מלחמת העולם השנייה נחשף העולם לראשונה לאומנויות לחימה שונות אשר מקורן הגיע מהמזרח הרחוק. קראטה הייתה אחת מאותם אומנויות לחימה אשר נחשפו לעולם לראשונה באותה התקופה. כיום מדובר באחד מסגנונות הלחימה המוכרים ביותר והפופולאריים ביותר בקרב מדינות רבות. ישנם מוסדות רבים אשר מתמחים בתחום הקראטה ומטרתם הינה להנחיל וללמד את השיטה מהיסוד. בנוסף קיימות תחרויות רבות אשר מאגדות בתוכן משתתפים ממדינות רבות בעולם אשר מתחרים זה בזה על מנת לזכות באותם תחרויות. עדות נוספת לפיתוח ולהתפתחות של הקראטה ברחבי העולם הינו הקמת התאחדויות קראטה ארציות שונות אשר מאגדות את כל הספורטאים המתמחים בקראטה כל אחד במדינה שלו והם אלה אשר שולחים אותם לתחרויות שונות על מנת לייצג את המדינה שלהם.
 

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...