בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

תזונה נכונה למתאמנים בקראטה

 

תזונה נכונה לספורטאים הייתה ונשארה אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על כושר גופני טוב ולהגיע להישגים, ספורטאים אשר נוטים להקל ראש בחשיבות של תזונה נכונה לא יצליחו לעולם להגיע להישגים אליהם הם שואפים. תזונה נכונה הינה מרכיב עיקרי גם בחייהם של ספורטאים אשר מתאמנים בסוגים שונים של אומנויות לחימה.

קראטה הינו אחד מסגנונות הלחימה הנפוצים והפופולאריים ביותר בעולם נכון להיום. תזונה נכונה לספורטאים המתאמנים בקראטה מתחילה בכך שחשוב מאוד לאכול לפני כל אימון, ישנם ספורטאים אשר חושבים שלאכול לפני אימון זה לא בריא ומסוכן – מחשבה זו מוטעת, כאשר אוכלים לפני אימון צוברים אנרגיה וממלאים את מאגרי האנרגיה בשריר דבר אשר גורם לו להתפתח בצורה טובה יותר.
אך חשוב מאוד לשמור על מספר כללים כאשר אוכלים לפני אימון קראטה. ראשית את הארוחה הגדולה מומלץ וחשוב מאוד לאכול במרחק של שלוש שעות לפני האימון עצמו, המרחק הזה הוא מרחק ביטחון אשר מונע אפשרות של יצירת עומס על הקיבה בזמן האימון. אומנויות לחימה הוא ספורט אשר מפתח את השרירים, ולכן חשוב לאכול פחמימות לפני האימון על מנת לקבל אנרגיה אשר תהיה נחוצה לאימון עצמו.

לאחר האימון מומלץ לאכול חלבונים על מנת לפתח את השריר בצורה טובה יותר לאחר האימון, אך כמובן שגם בארוחה לאחר האימון חשוב לאכול גם פחמימות ולהחזיר לו את הנוזלים אשר איבד במהלך האימון. קראטה או כל סוג אחר של סגנון לחימה הינו ספורט אשר מצריך הרבה אנרגיה במהלכו ולכן חשוב מאוד להקפיד על ההוראות ולבצע את ההמלצות על הצד הטוב ביותר על מנת לא לפגוע בעצמכם ולפתח את הגוף שלכם בצורה הרצויה.

מורים רבים אשר מתעסקים בסוגים שונים של אומנויות לחימה, מנסים להוות דוגמא ולהדגיש באופן שכיח את המאכלים ואת הדברים שחשוב להקפיד עליהם לפני ואחרי האימון. ברגע שהמורה מדגיש בפני הילדים המתאמנים את החשיבויות של מאכלים מסוימים ואת הסכנות במאכלים אחרים – הדבר יוצר אצל התלמיד הצדקה ולכן חשוב מאוד שכל מורה ידאג להעביר את המידע הזה אל התלמידים שלו.

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...