בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

חוג הגנה עצמית לנשים

 

היכולת להגנה עצמית הינה מרכיב חשוב היום בחיינו, הסיכונים רק הולכים וגדלים ומספר הקורבנות אשר נמצאים תחת סיכון גדל בקצב מסחרחר. האוכלוסייה אשר נמצאת בסיכון הגדול ביותר לתקיפה היא אוכלוסיית הנשים – הסיבה העיקרית לכך הינה שאותן נשים הן טרף קל עבור התוקפים אשר מעדיפים להתקיף אותן. קורס הגנה עצמית לנשים הינו הדרך הטובה ביותר להביא לנשים רבות את היכולת להגן על עצמן ולהרגיש בטוחות באמצעות שימוש בסוגים שונים של אומנויות לחימה.

היתרונות אשר קיימים במתן קורס הגנה עצמית לנשים הינם רבים, הבולט שבהם הוא היכולת להתאים את התרגילים השונים באומנויות הלחימה לקהל היעד הספציפי הזה שהוא בעצם נשים. היכולת של הנשים ללמוד את התרגילים הקשורים להגנה עצמית שונה מהיכולת של הגברים ולכן ההתאמה של תוכנית האימונים אל נשים בלבד תביא בסופו של דבר להצלחה גדולה יותר ולאפקטיביות גדולה יותר של השיעורים. אומנויות הלחימה אשר נלמדות בקורסים המלמדים הגנה עצמית לנשים הינם רבים בניהם יהיה ניתן למצוא ג'ודו, קראטה, קפוארה וקרב מגע – אשר שונים במעט ממה שהרוב מכירים על מנת להתאים את אותם סגנונות עד כמה שניתן לדרישות ולצרכים של הנשים.

אלמנט חשוב נוסף אשר ניתן לרכוש בקורסים הקשורים להגנה עצמית לנשים הינו הזיהוי. נשים רבות לומדות עם הזמן באמצעות הלימוד של אומנויות לחימה לזהות מראש את הסיכון ובמקביל אותן נשים יהיו מוכנות לקראת התקיפה וידעו כיצד להגיב – המודעות למצב תביא לתחושת ביטחון אצל נשים רבות אשר חוששות לצאת ולבלות עקב מקרי האלימות הגוברים במועדונים וברחוב בשעות הלילה.

בסופו של דבר הקניית הערכים של הגנה עצמית היא חשובה מאוד בכלל ואצל נשים בפרט. הנשים הינם הטרף הקל ביותר לשם אונס, גנבות ואלימות – הגברת הביטחון ורכישת היכולות הבסיסיות של הגנה עצמית תביא את אותן נשים לדעת לקרוא את המצב ולדעת כיצד להגיב על מנת להרחיק את האיום באופן היעיל ביותר. אומנויות לחימה נועדו על מנת להקנות ערכים אלו ולא לשם התקפה, ולכן במבחן התוצאה הם מצדיקים את המטרה לשמה הם נחשפו לעולם.
 

 

 

 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...