בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

אומנויות לחימה – לא מה שרואים בטלוויזיה

 

בעידן שלנו, קשה מאוד להישאר אדישים לנוכח המצב ברחובות והאלימות הקשה אשר גואה ברחובות בעולם כולו. החשש העיקרי של ההורים כאשר הם רוצים לרשום את ילדיהם לסוגים שונים של אומנויות לחימה בגלל הרושם אשר מתקבל מצפייה של הילדים וההורים בתוכניות בטלוויזיה. אותם תוכניות מדמות את אומנויות הלחימה כספורט אלים ותחרותי במיוחד. אותם נערים אשר רואים מידיי יום את אותם תוכניות, מקבלים את הרושם הזה על סוגים שונים של אומנויות הלחימה כמו: קראטה, ג'ודו, קפוארה וקרב מגע.

אומנויות לחימה – הרבה מעבר למה שאתם חושבים

בתור בני אדם, אנו נוטים לקבוע סטיגמות על פי מה שאנו רואים בטלוויזיה או שומעים מאנשים אשר קרובים אלינו. מרבית ההורים שתוהים האם לרשום את הילד או הילדה שלהם לחוג קראטה, ישר חושבים על המידע אותו הם ראו בתוכניות טלוויזיה אלימות או שמעו מחברים על האלימות שנגמרה כתוצאה מאותם שיעורים באומנויות לחימה – ובחלק מן הקרים גם נרתעים.

אתם בתור הורים חייבים לעשות את המיטב עבור הילדים שלכם, ולהיות בטוחים שאתם מקנים לכם את החינוך והערכים הטובים ביותר. ולכן כאשר אתם חושבים על אומנויות לחימה כאמצעי אשר מעודד אלימות, זה ירתיע אתכם מאוד ולעולם לא תרשמו את הילדים שלכם לחוגים מן הסוג הזה.

על מנת לשנות את החשיבה שלכם, חשוב מאוד שתדעו שההפך הוא הנכון בכל הקשור אל החוגים של אומנויות הלחימה. ראשית כל הם אינם מעודדים אלימות, והם מלמדים את הילד או הילדה שלכם להגן על עצמם ולהתגונן מפני כל סיטואציה אשר הם עשויים להיתקל בה בחייהם.

הילדים שלכם חייבים לקבל ערכים מכל הסוגים, בניהם גם את היכולות להתמודד לקראת מצבים מסוכנים. חוגים שונים בניהם קראטה, ג'ודו, קרב מגע – הם אמצעי נהדר אשר מקנה להם את היכולות האלה. ובנוסף גורם ומביא להם את הכלים להתמודד עם מצבים חברתיים סבוכים ומחזקת בהם את הביטחון העצמי ואת ההסתגלות החברתית שלהם. כל הכלים האלה בסופו של דבר ישתלמו כאשר הם יחשפו אל העולם הגדול, ויצטרכו להתמודד עם מצבים מורכבים בכוחות עצמם.

 

 

 
 
 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.