בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

אומנויות לחימה – כיצד נוכל לבחור את מה שמתאים לנו?

 

המבחר הגדול של חוגים לאומנויות הלחימה, הוא תמיד נקודת בחירה חשובה מאוד עבור ההורים או הילדים אשר צריכים להחליט – איזה סוג של אומנויות לחימה לבחור? הרי קיים מבחר כל כך גדול, שמצד אחד נראה קצת דומה אחד לשני ומצד שני נראה כל כך רחוק. תזכרו שהבחירה שלכם חשובה מאוד, ולכן אתם תהיו חייבים לשקול את כל המרכיבים על מנת להיות בטוחים שהגעת להחלטה הנכונה.

קראטה – כיצד נדע לאילו סוג של אנשים זה מתאים?

כאשר אנו מתלבטים באיזה סוג של אומנות לחימה לבחור עבור הילד שלנו, חשוב מאוד שהוא יהיה שותף פעיל בהחלטה – וייקח בה חלק, על מנת לגרום לכך שהוא ירגיש שייך וחלק ממנה. כל הסוגים של אומנויות לחימה, מעלים את תחושת הביטחון של הילד, וגורמים לו לתפקד בצורה טובה ביותר בחברה ובקבוצה.

אך לדוגמא כאשר אנו נרצה לבחור בקראטה, עלינו לדעת שמדובר בענף לחימה מאוד תובעני ותחרותי. ההתקדמות בו נראית לעין, והרצון להוכיח את היכולות שלך יכול לעיתים להיות מאוד חזק ואמוציונאלי. קראטה בנוסף להיותו ענף לחימה תובעני, הוא משפר מאוד את היכולות הפיזיות ואת ההגנה העצמית של הילד. לכן אם הילד שלכם סובל מבעיות חברתיות או יש לו בעיות שרירים – הבחירה בקראטה יכולה להיות מושלמת עבורו.

תזכרו שאתם צריכים לחשוף את הילד לכמה שיותר מידע אודות הסוגים השונים של אומנויות הלחימה הקיימות כיום. ניתן אפילו להציג לו סרטונים של אומנויות לחימה שונות ומגוונות – על מנת שהוא יקבל נקודת מבט טובה יותר. כיום ניתן אפילו לרשום את הילדים לחוגי ניסיון או חוגים אשר כוללים מספר שיעורים בלבד – על מנת שהילד ביחד עם ההורים יוכל להחליט האם זה מה שהוא מחפש.

לכן חשוב מאוד שתדעו לקראת מה אתם הולכים, ושגם הילד יהיה מודע לכל התהליך – על מנת שלא יתבצע בחוסר רצון מצידו. קראטה או כל סוג אחר של אומנויות לחימה, חייב להיות מתאים לילד על מנת שהוא ירצה ללכת אל החוג וללמוד ממנו את כל היתרונות שהוא טומן בתוכו.
 

 

 

 
 
 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.