בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

אומנויות לחימה לילדים עם צרכים מיוחדים

 

כאשר אתם תיחשפו לראשונה לאוכלוסייה אשר מתאפיינת בצרכים מיוחדים, אתם תתקשו לראות אותם משתלבים בענפי ספורט תחרותיים – אך היום המצב הוא שונה מאוד מהתפיסה של החברה שלנו. אנשים בעלי צרכים מיוחדים, מייצגים את ישראל באולימפיאדות, ואפילו חלקם מביאים לנו הישגים לא מבוטלים בכלל. אומנויות לחימה גם הם הפכו להיות בשנים האחרונות, עוד דרך של אותם אנשים עם צרכים מיוחדים להוכיח לכולנו שהם יכולים לעשות הכל – בדרך שלהם.

כיצד ניתן לשלב אימוני קראטה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים?

ברור לכולנו שהשילוב של אנשים בעלי צרכים מיוחדים, בכל הסוגים של אומנויות לחימה חייב להיות מתון והדרגתי בהתאם לאפשרות התפקוד של כל בן אדם והמגבלות שלו. במרבית המקרים אותם שיעורים יועברו על ידי מדריך אישי, מהסיבה הפשוטה שכל בן אדם נמצא במצב שונה, וחייב טיפול אישי ותוכנית עבודה מסודרת ומיוחדת עבורו.

הדרך הטובה ביותר לאמן את אותם אנשים – לא משנה באיזה גיל הם נמצאים זה על ידי אימוני קראטה. הטכניקות השונות אשר הם נחשפים אליהם במהלך האימונים, מחזקים להם את השרירים בכל חלקי הגוף, ועוזרים להם בפיתוח השרירים ומניעת התנוונות שיכולה להיגרם כתוצאה מחוסר פעילות ספורטיבית לאורך זמן.

האפשרות של אותם אנשים בעלי מוגבלויות, לשלוט על התנועות שלהם – ולהיות מודעים אליהם בכל זמן במהלך אימון של אומנויות לחימה. המודעות לתנועות תתאפיין לאחר תקופה גם בחיים היומיומיים שלהם, ותביא לכך שהם יפעילו מחשבה ותנועה במקביל – בהתאם למה שהם לומדים בשיעורי קראטה או כל סוג אחר של אומנות לחימה.

היכולת של שילוב ספורט עם אוכלוסיית בעלת צרכים מיוחדים ברוב המקרים מוליד פלאים. כאשר אנו נשלב אומנויות לחימה בחייהם של אותם אנשים, ההתפתחות שלהם תעלה בצורה משמעותית – והם יוכלו לתפקד בצורה הרבה יותר טובה בחיים היומיומיים שלהם. הבחירה יכולה להיות בכל סוג של אומנות לחימה בה אתם חפצים: קראטה, ג'ודו או קרב מגע. חשוב מאוד שתבחרו במקום אשר מסוגל לתת לאותה אוכלוסייה את התנאים הטובים ביותר, ואת היחס שלו הם דרושים על מנת להתקדם בתחום ולהתפתח בו.
 

 

 

 
 
 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.