בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

קראטה – לימוד עצמי דרך האינטרנט

 

אין זה סוד שבעידן שבו אנו נמצאים היום, האינטרנט הפך להיות אחד המרכיבים המרכזיים אשר על פיו יקום וייפול דבר. כמו כן בני נוער רבים מקבלים חשיפה ראשונית לסוגים שונים של אומנויות לחימה דווקא דרך סרטונים וקליפים באינטרנט – וכך מגיע גם הניסיון שלהם לחקות וללמוד את הטכניקות השונות באמצעות ישיבה מול המחשב. אנשים רבים מוצאים את עצמם תוהים בשאלה – האם ניתן ללמוד קראטה או כל סוג אחר של אומנות לחימה באמצעות סרטונים במחשב?

לימוד אומנויות לחימה באופן עצמאי – האם זה אפשרי?

בשונה מסוגים שונים של תחביבים וחוגים, כאשר אנו נרצה ללמוד סוג מסוים של אומנות לחימה מבין הרפרטואר המרשים – אנו נתקשה מאוד לבצע את הפעולה בכוחות עצמנו ובאופן עצמאי. ניתן לזקוף יתרונות רבים אשר מדגישים את החשיבות של לימוד קראטה, ג'ודו או קרב מגע בחוגים מסודרים, מאשר לימוד באופן עצמאי בבית.

אחד הדברים שהכי חסרים כאשר נער צעיר מתחיל ללמוד אומנויות לחימה דרך האינטרנט ובאמצעות סרטונים זה המחסור במודל לחיקוי. ברור לכולם שככל שהילד או הנער נמצאים בגיל יותר צעיר, כך הצורך שלהם בדמות אשר תהווה עבורם מודל לחיקוי הוא חשוב מאוד. בשיעורים ובחוגים שונים הדמות הזאת מגיעה אליהם בדמות של המורה שלהם או המדריך שממנו הם שואבים את כל ההשראה שלהם. באומנויות לחימה כמו קראטה חשוב מאוד שיהיה מדריך אשר יהווה מודל עבור הנערים הצעירים שנוטים לוותר במהירות.

דבר נוסף אשר יהיה חסר לאותם תלמידים אשר יחליטו ללמוד אומנות לחימה דרך המחשב היא התחרותיות והקבוצתיות. במרבית החוגים היום, מנסים לשלב כמה שיותר תלמידים אשר יתאמנו אחד עם השני – כל זאת על מנת ליצור תחרותיות בין התלמידים השונים. הרצון להוכיח ולשבור שיאים הוא זה אשר מניע ספורטאים בענפים כמו קראטה ולכן הצורך להיות בסביבה תחרותית הוא כמעט חובה.

לימוד של אומנויות לחימה מכל סוג דרך האינטרנט ועל ידי סרטונים ברשת הינם כמעט בלתי אפשריים. אתם תמיד תהיו חייבים את המסגרת אשר תתמוך בכם מכל הבחינות: מודל לחיקוי, תחרותיות, לוח זמנים ועוד.

 

 

 

 
 
 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.