בהנהלת והדרכת יואל בן הרוש, דאן 6
מאמן מוסמך, 5
פעמים אלוף ישראל והמכביות

 

רח' קדיש לוז 11 קרית מוצקין
טל:  052-2618763   04-8753509

אומנויות לחימה – הדרך להילחם בפחדים

 

פחדים הם מסוג הדברים אשר מסוגלים לשתק אותנו, ואנשים רבים סובלים מפחדים רבים אשר מלווים אותם באופן יומיומי בכל מיני סוגים. את הפחדים ניתן לקטרג בכל מיני דרגות, ולכן אופן ההתמודדות של כל בן אדם עם הפחדים שלו היא שונה. אומנויות לחימה זאת אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם פחדים, הדרך הזאת משלבת בתוכה ביחד עם ההתמודדות גם בריאות ותחרותיות – דבר שמוסיף לסיבה שאנו נהיה חייבים לבחור בשילוב של אומנויות לחימה ככלי להתמודדות עם פחדים וחששות.

כיצד ניתן לגרום לפחדים להיעלם על ידי בחירה באומנויות לחימה?

קשה מאוד להסביר במילים כיצד הבחירה באומנויות לחימה כמו קראטה, ג'ודו וקפוארה עוזרות לנו בהתמודדות עם הפחדים שלנו. אך באופן מוכח אשר נחקר לאורך שנים, אנו למדים על כך שהבחירה שלנו בסוגים שונים של אומנויות לחימה תביא לכך שהפחדים שלנו מדברים שונים פשוט ייעלמו. הקשר קיים בין היתר בזכות הידיעה שלנו שאנו מסוגלים להתמודד ולהגן על עצמנו מפני תקריות שונות ואיומים שונים אשר נמצאים מחוץ לבית.

מומחים רבים טוענים שעצם הבחירה שלכם בג'ודו, קראטה או כל סוג של אומנות לחימה – מביא לכך שאתם מכירים בבעיה שלכם, ובצורך שלכם להתמודד עם החרדות והחששות שלכם. זה כבר מביא לעזרה בהתמודדות עם הפחדים והחששות. חוץ מהמודעות כאשר אנו ניגשים ללמוד אומנויות לחימה , אנו נמצאים במערכת מסוימת ובמהלך היום ייצא לנו לבלות עם אנשים רבים – וכאן זה עוד דרך שבאמצעותה ניתן להתמודד עם חרדות וחששות נפוצות מאוד של בני אדם.

איך שלא נסתכל על זה, כניסה למסגרת של אומנויות לחימה תביא לשיפור בחיי החברה של הילדים והמבוגרים כאחד. ובנוסף תגרום להם להתגבר על פחדים וחששות אשר היו מציפים אותם במהלך היומיום. המודעות לכך שבתור ילד, נער או מבוגר אתה מסוגל להגן על עצמך – מפני כל סכנה אשר תגיע אם וכאשר. לכן כל מה שנותר לכם לעשות זה לבחור בין שלל האופציות – קראטה, קפוארה, קרב מגע או ג'ודו על מנת שתוכלו להתמודד עם הפחדים שלכם ולשלב את ההתמודדות בהנאה ותחרותיות.
 

 

 

 
 
 

טופס יצירת קשר

הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל נושא הקשור לתחום קראטה או אומנויות לחימה נוספות. מלאו את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי.
אם ברצונכם לקבל שבוע ניסיון חינם נא לציין זאת בתוכן הפנייה. אם השיעורים הם עבור ילדכם, ציינו את שמו/ה ואת גילו/ה.

 
אודות מכון יואל
מכון יואל לאומנויות לחימה הוקם בשנת 1987 במטרה להדריך מבוגרים נוער וילדים מאזור הקריות ועכו בקראטה שוטוקאן ,קרב מגע. ואומנויות לחימה נוספות.
המכון שלנו הוא מרכז חינוכי שבו התלמידים לומדים ערכים של כבוד ומשמעת בזמן שהם רוכשים כושר גופני,מגבירים את יכולת הריכוז והביטחון העצמי שלהם ולומדים ליישם יכולות וכישורים אלו בכל תחומי החיים...